Συμμετοχή του ΕΠΑΛ Αμφιλοχίας στο 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας.

Το ΕΠΑΛ Αμφιλοχίας συμμετείχε στο 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας, με μία ομάδα τριών μαθητών και μαθητριών, την Βασιλική Λίντα, την Κωνσταντίνα Νεφρού και τον Κοσμά Κοτσίνη και παρουσίασε την εργασία που εκπόνησαν στα πλαίσια του μαθήματος «Ερευνητικής Εργασίας», με τίτλο «Εφηβεία» . Από την εργασία αυτή παρουσιάστηκαν δύο ενότητες σε αρχεία ppt.

• «Το κάπνισμα στη ζωή των εφήβων» και παρουσίασαν τα αποτέλεσμα της έρευνας που διεξήγαγαν στο σχολείο.
  • «Η αυτοεκτίμηση και η αυτογνωσία στους εφήβους» και μας παρουσίασαν τα προβλήματα και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν οι έφηβοι.

fest 14 1

fest 14 2

fest 14 3

Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί του ΕΠΑΛ Αμφιλοχίας, κα Αναστασία Γυφτάκη και κος Κωνσταντίνος Πεφάνης.

digifest4