Διδακτική επίσκεψη του Γυμνασίου Λουτρού στο ΕΠΑ.Λ.   Αμφιλοχίας

Στις 10 Απριλίου οι μαθητές της Γ τάξης του Γυμνασίου Λουτρού συνοδευόμενοι από τους καθηγητές τους κυρίους Μπεκρή Γεώργιο και Βασίλειο Καραβά και στα πλαίσια του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Σ.Ε.Π.), πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στο σχολείο μας.

loytro 1

Τους μαθητές υποδέχθηκαν η Διευθύντρια του σχολείου κα Μουρατίδου Βασιλική και η υποδιευθύντρια κα Δρόσου Ελευθερία. Αρχικά, έγινε μια ενημέρωση για τους τομείς και τις ειδικότητες που λειτουργούν καθώς για τα πλεονεκτήματα και τις διαφορές που έχει ένα επαγγελματικό με ένα γενικό λύκειο.loytro 3

Κατόπιν οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα εργαστήρια του σχολείου και παρακολούθησαν τις εργασίες που βρίσκονταν σε εξέλιξη εκείνη τη χρονική στιγμή.

loytro 4

loytro 6

loytro 7

Στο τέλος, συγκεντρώθηκαν στο αμφιθέατρο του σχολείου και επιλύθηκαν απορίες και προβληματισμοί.