Εκπαιδευτική του επίσκεψη στο εργοστάσιο της Knauf.

Στις 16 Νοεμβρίου, το 1ο ΕΠΑΛ Αμφιλοχίας επέλεξε να πραγματοποιήσει την εκπαιδευτική του εκδρομή στο εργοστάσιο της Knauf στην Αμφιλοχία!

Ο Διευθυντής Εργοστασίου κος Μολώνης και ο κος Κατσιμάρδος, Υπεύθυνος Υγείας, Ασφάλειας & Περιβάλλοντος καλωσόρισαν τους μαθητές στην αίθουσα του εκπαιδευτικού τους κέντρου.

Ακολούθησε μία συνοπτική παρουσίαση σε ότι αφορά τον όμιλο Knauf από τον κο Μολώνη, καθώς και την ασφάλεια στο χώρο του εργοστασίου από τον κο Κατσιμάρδο.

Αμέσως μετά, οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους του εργοστασίου, (Γραμμή Παραγωγής, Ποιοτικός Έλεγχος, Κτίριο Διοίκησης, κλπ.).

Knauff1Knauff2

Ερχόμενοι ξανά στην αίθουσα του εκπαιδευτικού κέντρου, οι υπεύθυνοι απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητών γύρω από το εργοστάσιο, το περιβάλλον, το ανθρώπινο δυναμικό αλλά και τον επαγγελματικό προσανατολισμό.

Knauff3Knauff4

Μετά την ξενάγηση πραγματοποιήθηκε ένα σύντομο γεύμα, καθώς και ενημερωτικό / εκπαιδευτικό έντυπο υλικό για να κρατήσουν μαζί τους την εμπειρία που μοιραστήκαν όλοι μαζί. Εις το επανειδείν!

Υπεύθυνοι καθηγητές : Μανιφάβας Νικόλαος & Στεργίου Σταυρούλα